Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της Ομοσπονδίας η κλήρωση του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, με την πρεμιέρα του 1ου ομίλου να βγαζει πολύ ενδιαφέρονται ζευγάρια.

Να θυμίσουμε πως όπως έγινε γνωστό η πρεμιέρα του πρωταθλήματος ορίστηκε για τις 11 Οκτωβρίου και το φινάλε του πρωταθλήματος ορίστηκε για τις 18 Απριλίου. Ενώ όπως έγινε γνωστό ο 1ος όμιλος θα έχει και 4 εμβόλιμες αγωνιστικές που θα γίνουν Τετάρτη, και αυτές θα είναι οι 21 Οκτωβρίου, 18 Νοεμβρίου, 16 Δεκεμβρίου και 7 Ιανουαρίου. Να σημειωθεί πως δεν έχει εκδοθεί ακόμα προκήρυξη της κατηγορίας για το πόσες ομάδες θα ανέβουν η θα πέσουν απο την κατηγορία, καθώς υπάρχει αναμονή των τελικών αποφάσεων για Super League 2 & Football League.

Με μεγάλη καθυστέρηση (10 ώρες) της ΕΠΟ, μετά την πραγματοποίηση της κλήρωσης ανακοινώθηκε το επίσημο πρόγραμμα, όπου έγινε ένα μεγάλο μπέρδεμα στις κληρώσεις όλων των ομίλων καθώς στο πρόγραμμα που δόθηκε αρχικά, υπήρχαν λάθη σε κλειδάριθμους.

Στον 1ο όμιλο τα λάθη ήταν μεταξύ του Αετού Οφρυνίου και του Μέγα Αλέξανδρου Ορφανού αλλά και της Αλεξανδρούπολης με τον Εθνικό Σοχού. 

Αναλυτικά ολόκληρο το πρόγραμμα του πρωταθλήματος με ημερομηνίες (διορθωμένο).

Απόλλων Παραλιμνίου – Άρης Αβάτου
Αλεξανδρούπολη FC – Πανδραμαϊκός
Δόξα Σιδηροχωρίου – ΑΕ Διδυμότειχου
Νέστος Χρυσούπολης – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανού
Αετός Οφρυνίου – ΑΕ Ευόσμου
Αναγέννηση Θαλασσιάς – Ελπίδα Σαπών
ΑΕ Αμπελοκήπων – Εθνικός Σοχού
Ορφέας Ξάνθης – Ηρακλής Αμπελοκήπων

2η(18/10)-17η αγωνιστική(17/1)

Αλεξανδρούπολη FC – Απόλλων Παραλιμνίου
Άρης Αβάτου – Δόξα Σιδηροχωρίου
Πανδραμαϊκός – Νέστος Χρυσούπολης
ΑΕ Διδυμότειχου – Αετός Οφρυνίου
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου – Αναγέννηση Θαλασσιάς
ΑΕ Ευόσμου – ΑΕ Αμπελοκήπων
Ελπίδα Σαπών – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Εθνικός Σοχού – Ορφέας Ξάνθης

3η(21/10)-18η αγωνιστική(24/1)

Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξα Σιδηροχωρίου
Νέστος Χρυσούπολης – Αλεξανδρούπολη FC
Αετός Οφρυνίου – Άρης Αβάτου
Αναγέννηση Θαλασσιάς – Πανδραμαϊκός
ΑΕ Αμπελοκήπων – ΑΕ Διδυμότειχου
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανού
Ορφέας Ξάνθης – ΑΕ Ευόσμου
Ελπίδα Σαπών – Εθνικός Σοχού

4η(25/10)-19η αγωνιστική(31/1)

Νέστος Χρυσούπολης – Απόλλων Παραλιμνίου
Δόξα Σιδηροχωρίου – Αετός Οφρυνίου
Αλεξανδρούπολη FC – Αναγέννηση Θαλασσιάς
Άρης Αβάτου – ΑΕ Αμπελοκήπων
Πανδραμαϊκός – Ηρακλής Αμπελοκήπων
ΑΕ Διδυμότειχου – Ορφέας Ξάνθης
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου – Εθνικός Σοχού
ΑΕ Ευόσμου – Ελπίδα Σαπών

5η(1/11)-20η αγωνιστική(7/2)

Απόλλων Παραλιμνίου – Αετός Οφρυνίου
Αναγέννηση Θαλασσιάς – Νέστος Χρυσούπολης
ΑΕ Αμπελοκήπων – Δόξα Σιδηροχωρίου
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Αλεξανδρούπολη FC
Ορφέας Ξάνθης – Άρης Αβάτου
Εθνικός Σοχού  – Πανδραμαϊκός
Ελπίδα Σαπών – ΑΕ Διδυμότειχου
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου – ΑΕ Ευόσμου

6η(8/11)-21η αγωνιστική(13/2)

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Απόλλων Παραλιμνίου
Αετός Οφρυνίου – ΑΕ Αμπελοκήπων
Νέστος Χρυσούπολης – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Δόξα Σιδηροχωρίου – Ορφέας Ξάνθης
Αλεξανδρούπολη FC – Εθνικός Σοχού
Άρης Αβάτου – Ελπίδα Σαπών
Πανδραμαϊκός – ΑΕ Ευόσμου
ΑΕ Διδυμότειχου – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου

7η(15/11)-22η αγωνιστική(21/2)

Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΕ Αμπελοκήπων
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Αναγέννηση Θαλασσιάς
Ορφέας Ξάνθης – Αετός Οφρυνίου
Εθνικός Σοχού – Νέστος Χρυσούπολης
Ελπίδα Σαπών – Δόξα Σιδηροχωρίου
ΑΕ Ευόσμου – Αλεξανδρούπολη FC
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου – Άρης Αβάτου
Πανδραμαϊκός – ΑΕ Διδυμότειχου

8η(18/11)-23η αγωνιστική(28/2)

Ηρακλής Αμπελοκήπων – Απόλλων Παραλιμνίου
ΑΕ Αμπελοκήπων – Ορφέας Ξάνθης
Αναγέννηση Θαλασσιάς – Εθνικός Σοχού
Αετός Οφρυνίου – Ελπίδα Σαπών
Νέστος Χρυσούπολης – ΑΕ Ευόσμου
Δόξα Σιδηροχωρίου – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου
Αλεξανδρούπολη FC – ΑΕ Διδυμότειχου
Άρης Αβάτου – Πανδραμαϊκός

9η(22/11)-24η αγωνιστική(7/3)

Απόλλων Παραλιμνίου – Ορφέας Ξάνθης
Εθνικός Σοχού – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Ελπίδα Σαπών – ΑΕ Αμπελοκήπων
ΑΕ Ευόσμου – Αναγέννηση Θαλασσιάς
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου – Αετός Οφρυνίου
ΑΕ Διδυμότειχου – Νέστος Χρυσούπολης
Πανδραμαϊκός – Δόξα Σιδηροχωρίου
Άρης Αβάτου – Αλεξανδρούπολη FC

10η(29/11)-25η αγωνιστική(14/3)

Εθνικός Σοχού– Απόλλων Παραλιμνίου
Ορφέας Ξάνθης – Ελπίδα Σαπών
Ηρακλής Αμπελοκήπων – ΑΕ Ευόσμου
ΑΕ Αμπελοκήπων – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου
Αναγέννηση Θαλασσιάς – ΑΕ Διδυμότειχου
Αετός Οφρυνίου – Πανδραμαϊκός
Νέστος Χρυσούπολης – Άρης Αβάτου
Δόξα Σιδηροχωρίου – Αλεξανδρούπολη FC

11η(6/12)-26η αγωνιστική(21/3)

Απόλλων Παραλιμνίου – Ελπίδα Σαπών
ΑΕ Ευόσμου – Εθνικός Σοχού
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου – Ορφέας Ξάνθης
ΑΕ Διδυμότειχου – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Πανδραμαϊκός – ΑΕ Αμπελοκήπων
Άρης Αβάτου – Αναγέννηση Θαλασσιάς
Αλεξανδρούπολη FC – Αετός Οφρυνίου
Δόξα Σιδηροχωρίου – Νέστος Χρυσούπολης

12η(13/12)-27η αγωνιστική(28/3)

ΑΕ Ευόσμου – Απόλλων Παραλιμνίου
Ελπίδα Σαπών –Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου
Εθνικός Σοχού – ΑΕ Διδυμότειχου
Ορφέας Ξάνθης – Πανδραμαϊκός
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Άρης Αβάτου
ΑΕ Αμπελοκήπων – Αλεξανδρούπολη FC
Αναγέννηση Θαλασσιάς – Δόξα Σιδηροχωρίου
Αετός Ορφανίου – Νέστος Χρυσούπολης

13η(16/12)-28η αγωνιστική(4/4)

Απόλλων Παραλιμνίου – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου
ΑΕ Διδυμότειχου – ΑΕ Ευόσμου
Πανδραμαϊκός – Ελπίδα Σαπών
Άρης Αβάτου – Εθνικός Σοχού
Αλεξανδρούπολη FC – Ορφέας Ξάνθης
Δόξα Σιδηροχωρίου – Ηρακλής Αμπελοκήπων
Νέστος Χρυσούπολης – ΑΕ Αμπελοκήπων
Αετός Ορφανίου– Αναγέννηση Θαλασσιάς

14η(20/12)-29η αγωνιστική(11/4)

ΑΕ Διδυμότειχου – Απόλλων Παραλιμνίου
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου – Πανδραμαϊκός
ΑΕ Ευόσμου – Άρης Αβάτου
Ελπίδα Σαπών – Αλεξανδρούπολη FC
Εθνικός Σοχού – Δόξα Σιδηροχωρίου
Ορφέας Ξάνθης – Νέστος Χρυσούπολης
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Αετός Οφρυνίου
ΑΕ Αμπελοκήπων – Αναγέννηση Θαλασσιάς

15η(7/1)-30η αγωνιστική(18/4)

Απόλλων Παραλιμνίου – Πανδραμαϊκός
Άρης Αβάτου – ΑΕ Διδυμότειχου
Αλεξανδρούπολη FC – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου
Δόξα Σιδηροχωρίου – ΑΕ Ευόσμου
Νέστος Χρυσούπολης – Ελπίδα Σαπών
Αετός Οφρυνίου – Εθνικός Σοχού
Αναγέννηση Θαλασσιάς – Ορφέας Ξάνθης
ΑΕ Αμπελοκήπων – Ηρακλής Αμπελοκήπων

Αφήστε μια απάντηση

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ